עבור מטיילים ישראלים רבים, צ'יאנג מאי היא הנקודה הצפונית ביותר בטיול לתאילנד. יש כאלו שימשיכו לעוד שלוש נסיעה מתפתלת ומאתגרת אל העיירה פאי, אבל קשה להגיד על היעד הזה, שהפך בשנים האחרונות לממוסחר ומערבי מאוד, שהוא מייצג את הצפון המסורתי של המדינה. אבל רק מספר שעות נסיעה מצ'יאנג מאי נמצאת הגרסה הקטנה והשלווה של בירת הצפון. צ'יאנג ראי היא עיר שלא זוכה לתיירות המגיעה לה, אף על פי שהיא יעד נהדר לתיירים. בין אם אתם מטיילים עם חברים בתקציב נמוך, או כמשפחה עם תקציב גבוה יותר – תמצאו מספיק מה לעשות כאן.

אל צ'יאנג ראי אנחנו ממליצים להגיע ברכב שכור. המחירים לא גבוהים בכלל, ואם תצליחו להתגבר על העובדה שנוסעים בצד ההפוך של הכביש (שריד של השפעות בריטיות על אחד ממלכי תאילנד הבולטים), מובטח לכם טיול מאוד נוח, שנע בקצב שלכם. במרכז העיר תמצאו את המלונות והגסטהאוסים הזולים. הם לא מציעים יותר מדי, אבל הם כן נקיים ומאפשרים גלישה אלחוטית. ברובם תבחרו בין חדר עם מאוורר לחדר משודרג עם מזגן. תמורת כ-1000 באט תוכלו להשתדרג למלון שלושה כוכבים, שנמצא כעשר דקות נסיעה ממרכז העיר. הטוקטוקים זולים מאוד ונסיעות לא צריכות להדאיג אתכם.

זו לא תהיה עיר תאילנדית בלי שוק מרכזי, ושוק הלילה של צ'יאנג ראי הוא השוק המרכזי ביותר בעיר. כמו העיירה ואופיה, גם הוא קטן יותר וצעקני פחות מאלו שתראו בערים מרכזיות, אבל הוא מרגיש נעים וידידותי בהרבה. הוא מציע בעיקר חפצי אמנות ועובדת יד מקומית, תכשיטים וכלים שיוצרו על ידי השבטים השוכנים באזור. כמובן שבאזור תמצאו גם הרבה מאוד אוכל ואפילו כמה במות להופעות חיות. השוק פתוח כל יום משעות הערב. בימי שבת, רחוב Thanalai נסגר והופך להיות שוק בפני עצמו. הרחוב נמצא ברובע הסיני של העיר, מה שמכתיב את אופיו של השוק, שמואר כולו בפנסים סיניים. בשביל ברים ומועדונים שונים, בקרו ברחוב Jet Yot.

אטרקציות מסביב לעיר

אולי האטרקציה המוכרת ביותר (זו שבזכותה אנשים רבים מגיעים לצ'יאנג ראי מלכתחילה), היא המקדש הלבן. עד לפני כמה עשרות שנים, עמד במקום (כ-10 קילומטרים ממרכז העיר) מקדש ישן ומתפורר. אמן מקומי החליט לשפץ את המקדש, ובנה אותו מחדש בעזרת אבן לבנה. כמות הפסלים שהאמן בנה במקום ורמת הפירוט שלהם, הופכת את הביקור במקדש למרשים ומעורר הערכה. אפילו השירותים במקום עוצבו כפגודה זהובה ענקית, והמקום כולו מקדש את החיים ואת היופי והטוהר שבהם. בסמוך, נמצאת גם גלריה של האמן היוצר, בה מוצעות יצירותיו למכירה. אם אתם לא עם רכב פרטי, אנחנו ממליצים שתיקחו את האוטובוס לצ'יאנג מאי, ותרדו במקדש (כ-40 באט לנסיעה).

ההפך המוחלט מהמקדש הלבן והטהור, הוא יצירה של אמן מקומי אחר – הבית השחור (או בתאי – Baan Si Dum). המבנה המרכזי וסביבתו הם למעשה סביבת היצירה של האמן, שיצר בעיקר פסלים מוזרים ומטרידים, על מנת ליצור אווירה אפלה ומאיימת ולחקור את הצדדים החשוכים בנפש האדם.

עבור אמנות מעט יותר קונבנציונלית, תוכלו להגיע למוזיאון השבטים, שיציג לכם מידע ומיצגים רבים אודות שבטי ההרים הרבים שחיים בצפון תאילנד עוד מימיה הראשונים של האומה. כדי לראות את אותם שבטים מקרוב, תוכלו לארגן (בעזרת משרדי הנסיעות שבעיר) שייט על נהר קוק שזורם במרכז צ'יאנג ראי. הנהר הארוך הזה (130 ק"מ) הוא העורק המרכזי לצדו נבנו כפרים של שבטים שונים, כמו שבט הקארן, שבט אקהא, שבט המונג ואחרים. תוכלו לשוט במשך מספר ימים, או לבקש הפלגה ישירה לאחד הכפרים, שם תוכלו לחקור את החיים המקומיים.

כיוון שצ'יאנג ראי נמצאת בקצה הצפוני של תאילנד, תוכלו להגיע ממנה אל משולש הזהב, נקודת המפגש שחל גבול תאילנד עם הגבולות של לאוס ומיאנמר. האזור יפהפה וישנם סיורים מרתקים בסביבתו. בנוסף, מכאן תוכלו להמשיך את הטיול שלכם לאחת המדינות השכנות, או לצאת אל אחת מהן ולשוב לתאילנד בשביל להאריך את הויזה שלכם בעוד 14 ימים נוספים. משולש הזהב היה בעבר אזור מובחר לגידול אופיום, וכיום יש במקום מוזיאון בשם "בית האופיום" שחוקר את השורשים של חבל הארץ המרתק הזה.

כדי להיאבק בגידול הסמים באזור משולש הזהב, יזמה מלכת תאילנד פרויקט לפיתוח הכפרים ותושביהם. התשתיות שופרו ומערכת החינוך חוזקה. הכוונה הכללית הייתה להפוך את הקרקע הנהדרת שבמקום, שעד אז שומשה לגידול אופיום, לבסיס לגידולים אחרים כמו פירות וירקות, קפה ועוד. מאז, יותר מ-10 דונמים באזור נשתלו לכבודה, וכיום הגנים המרשימים והצבעוניים האלו נקראים "גני המלכה האם השמיימית". בואו בעונה הקרה (נובמבר עד ינואר) בשביל לראות את הגנים בשיאם.

 

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו