אנחנו אמנם כבר לא נעולים בבית (לפחות לא כרגע), אבל עתיד התיירות לחו"ל עדיין לא ברור בכלל. גם הרשויות התאילנדיות עוד לא בטוחות איך ומתי תתאפשר כניסת תיירים אל המדינה (למרות שיש כבר כמה רעיונות מעניינים על השולחן). אבל עם הטכנולוגיה של היום, אפשר לעשות לא מעט כדי לקרב אתכם, גם מהבית בישראל, לאתרים היפים והפחות מוכרים של תאילנד. לשכת התיירות של תאילנד יצאה בחודשים האחרונים לצלם עשרה יעדים מיוחדים בתשעה מחוזות שונים בממלכה, ומביאה לכם אותם עד הבית. היעדים התיירותיים האלו צולמו עם מצלמות 360 מעלות, שמאפשרות לכם לצאת לסיור וירטואלי באתר, להקיף אותו ולראות כל פינה שלפניכם, מאחוריכם ומצדדיכם. נכון, זה לא אותו דבר כמו לצעוד ביעד עצמו, ולדמיין איפה תלכו לאכול אחרי זה, אבל זה הכי קרוב שאפשר להגיע כרגע.

יעדים ששווה להכיר

ברשימתך היעדים שהפכו לאתרים וירטואליים תלת-מימדיים, לא תמצאו את ארמון המלך בבנגקוק או את המקדש הלבן בצ'יאנג ראי. אחד היעדים של לשכת התיירות היה להנגיש ולהכיר לתיירים (וגם למקומיים) יעדים שלא זוכים להמוני מבקרים בשגרה. אלו יעדים בערים פחות מתויירות, במקומות שמעט יותר קשה להגיע אליהם, וכאלו שלא נכללים ברוב המסלולים (במיוחד לא בנסיעה הראשונה לתאילנד). אם אתם חובבי תאילנד מושבעים כמונו, אולי תוכלו להיעזר ביעדים הוירטואליים כדי להוסיף כמה יעדים מעניינים ולא מוכרים למסלול הטיול הבא שלכם. אם אתם מתכננים טיול שיגלה לכם צד אחר, אותנטי ופחות תיירותי ומערבי של תאילנד – קחו את הרשימה הבאה כרשימת יעדים מומלצים.

תוכלו לנווט ביעדים על ידי לחיצה על הרצפה בנקודות שונות כדי להתקדם. ניתן להתקרב ולהתרחק בכל תמונה (זום אין) בעזרת גלגל העכבר. בכל נקודה, ניתן ללחוץ ולגרור עם העכבר כדי להסתובב ולהביט ב-360 מעלות סביבכם)

סיורים וירטואליים בתאילנד

סיורים בצפון

מקדש סי צ'ום, סוקותאי

מקדש נאנטאראם, פאיאו

קום צ'או לואנג, פראיי

סיורים באיסאן

פארק פימאי ההיסטורי, נקון ראצ'אסימה

סיורים במרכז

המוזיאון הלאומי סומדט פרה נאראי, לופבורי (אזור 1)

המוזיאון הלאומי סומדט פרה נאראי, לופבורי (אזור 2)

ארמון המלך נאראי, לופבורי

מקדש באנג קונג, סאמוט סונגקראם

סיורים במזרח

מפרץ קונג קראבאן, צ'נטאבורי (אזור 1)

מפרץ קונג קראבאן, צ'נטאבורי (אזור 2)

פראסאט סדוק קוק תום, סה קאאו

סיורים בדרום

מגורי המושלים, פאטאלונג

באן תאן קון, נקון סי תאמאראט

באן נאנג תאלונג (כפר המייצר בובות לתיאטרון צללים), נקון סי תאמאראט

מקדש פרה מאהאטאט, נקון סי תאמאראט

דברו איתנו