מוזיאון בית החולים – Siriraj Medical Hospital

אנחנו מתחילים עם אחד הקלים ברמת המוזרות, אבל אחד הקשים ברמת העיכול. בסופו של דבר, מדובר על מוזיאון. הוא ממוקם בתוך בית החולים סיריראג' שבבנגקוק והוא פתוח לתיירים, רק שהם לא ממש מפרסמים את זה. המוזיאון מושקע וגדול, מכיל תערוכות קבועות ומתחלפות ועל רוב המיצגים מופיע גם מידע באנגלית. מה שכן, אף אחד לא חשב לצנזר כאן כלום. ככה יצא שלצד מיצג צבעוני על מעגל החיים של קרדית האבק, מופיעה גופתו החרוכה של אנס-רוצח שנידון למוות בשריפה, עומדת בארון זכוכית קטן. עוד תוכלו למצוא במוזיאון, חלקים משומרים מגופו של איש הפיל, ראיות אמיתיות ממקרה רצח של ילד ועוד מגוון פריטים ופיסות מידע שלא יתנו לכם לישון בלילה. המקום פתוח לכולם, אבל אנחנו לא בטוחים שכדאי להביא את הילדים.

מלון פירות – Banphasawan

מה קורה כשאתה בעל נכסים שאוהב לארח, ובמקביל חובב פירות ברמה עולמית? כנראה שאתה פותח מלון יוקרתי שבו החדרים מעוצבים כמו פירות תאילנדים. בקיצור, זה מה שקרה כאן. מבפנים חדר מעוצב ומודרני, מבחוץ – דוריאן, אננס, מנגוסטין ועוד פירות שמעולם לא חשבתם שתישנו בתוכם אם אתם לא בובספוג. בעל המקום מגדל בסביבת המלון מאות מינים שונים של פירות וירקות וגם אוסף זנים נדירים של פרחים אקזוטיים. המלון נמצא בקרבת קנצ'נבורי, אך הוא מרוחק לפחות 30 קילומטרים מהעיר הקרובה, שאינה ממש נגישה לתיירים. זו חוויה להרפתקנים (עם עדיפות להרפתקנים שהגיעו עם אוטו).

האי המקולל – Koh Hingham

אם כבר חרגתם מהמסלול המוכר של דילוגי איים בתאילנד, הוסיפו את קו הינגם למסלול שלכם. הוא נמצא במרחק שייט קצר מקו ליפה (Koh Lipe), והוא מוכר בזכות העובדה שהוא מכוסה לחלוטין בחלוקי נחל שחורים ולבנים. הוא גם מוכר בסיפור של האל טארוטאו, שאהב את האי והבטיח לקלל לנצח את כל מי שיעז להוציא מהאי אפילו אבן אחת. אתם אמנם לא מאמינים גדולים באלים תאילנדים, אבל רשות התיירות המקומית מקבלת כל שנה עשרות מכתבים וחבילות עם אבנים מאנשים שמתחננים להסיר את הקללה. בקיצור, קפצו לאי, שחקו עם האבנים, צלמו כמה תמונות יפות ותשאירו את האבנים במקום.

פארק פסלים אירוטיים

לתאילנד יש הרבה יותר איים ממה שנוטים לחשוב. אלפים, למען האמת. כך שתיירים לא מכירים את רובם המכריע. רק בשנים האחרונות תיירים התחילו לגלות את האי הקטנטן קו מאק (Koh Mak), שליד פאטאיה. האי לא ממש מזמין תיירים ולא מאוד נגיש לזרים, אבל הוא כן הבית של הפארק המוזר "ממלכת החיבה של סומאצ'י". סומאצ'י הייתה אמנית מקומית, שיצרה עשרות פסלים אירוטיים מאבן, במיוחד של נשים. הפסלים מציגים נשים בתנוחות שונות, עם שדיים ענקיים ומגוון סוגים ועיצובים של אברי מין נשיים. רוב הנשים מעוצבות כשולחן ארוך או כמזרקה, ושביל הגישה הקצר עשוי פטמות אבן קטנות. העובדה שסומאצ'י נפטרה לפני מספר שנים, או שהפארק ממוקם בלב יער בלי הנחיות הגעה, רק הופך את המקום הזה ליותר ביזארי.

פארק צואת פילים

כן, זה שם נורא, אבל אין לי מושג איך אני אמור לתרגם את השם הנהדר Elephant Paper Poo-Poo Park לעברית. בכל מקרה, הפארק החווייתי והריחני הזה לוקח אתכם למסע אל תוך הסיבים שבתוך צואת הפילים הענקית, מהעיבוד והסינון, ועד השטיפה והצביעה. בפארק, תוכלו לראות מקרוב איך הופכים קקי של פיל לנייר ממוחזר וכמובן – תוכלו להפשיל שרוולים ולהכין קצת בעצמכם. הפארק נמצא בצ'יאנג מאי ומוכר מגוון מוצרי נייר לחנויות בכל העיר. האווירה הומוריסטית מאוד וכדאי לעצור כאן, אפילו רק כדי לחזק את המקום, שבסופו של דבר עושה ככל יכולתו כדי לתרום לסביבה.

 

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו