לפעמים, הדברים המעניינים ביותר נמצאים במקומות הכי פחות צפויים. זה בדיוק המקרה של סאמוט סונגקראם, המחוז הקטן ביותר בתאילנד. למרות גודלו הזעיר (יחסית), יש בו הרבה אטרקציות ופינות חמד מעניינות ויפהפיות, והוא בהחלט שווה ביקור. נהר מאי קלונג (Mae Klong) עובר דרך המחוז, ואטרקציות רבות נמצאות עליו או מצידיו. 

אם עוד לא יצא לכם להיות בשוק צף אותנטי, כאן תוכלו למצוא כמה וכמה. השוק של אמפווה הוא כנראה המוכר ביותר לתיירים, והוא מומלץ ביותר בהשוואה לשוק דמואן סדואק, עליו התיירים השתלטו מזמן ושינו את אופיו למסחרי בהרבה. בשוק הצף של אמפווה תוכלו לראות את ההתנהלות היומיומית של מאות מקומיים שסוחרים, קונים, אוכלים ונהנים מהשוק הסואן, שכל כולו מתנהל בין סירות צבעוניות ששטות על פני הנהר. השוק עמוס במיוחד בסופי שבוע, כך שמומלץ להגיע באמצע השבוע כדי לא להיות מותשים. סיור פרטי בסירה יעלה לכם 500 באט, אבל אם תצטרפו לקבוצה, תשלמו רק 50 באט (בקבוצה של כעשרה אנשים). הסיור עובר לאורך השוק ועוצר במספר מקדשים בדרך.

שוקים צפים מומלצים נוספים הם באנג נוי, תא קא, באנג נוק או דון מאנורה. אם השוק של אמפווה עמוס מדי או שאתם מחפשים משהו יותר אותנטי ופחות מוכר, כלו אלו הם אפשרויות מוצלחות.

אחד המקומות המומלצים לביקור במחוז הוא מקדש באנג קונג (Bang Kung), שנבנה בתקופת איותאיה. היופי העתיק שלו השתמר במשך מאות שנים, ואחרי כ-200 שנה שחשבו כי נעלם במעבה היער, המקדש נמצא מחדש ושוחזר ליופיו המקורי בשנת 1967. כדי לשמור על ההיסטוריה שעטפה את המקדש, הוא עדיין מכוסה לחלוטין בשורשים העצומים של עץ הבניאן. השורשים מועכים את הבניין, שומרים על שלמותו ומגינים עליו. מבפנים, המקדש צנוע יחסית למקדשים מודרניים שכנראה וביקרתם בהם. אבל המראה הייחודי, של מקדש שהתאחד עם הג'ונגל, הוא יוצא דופן ומומלץ מאוד. 

אחת האטרקציות המיוחדות של המחוז היא אנדרטת צ'אנג אנג (Chang Eng). הפסל במקום מציג את דמויותיהם של צ'אגנ ואנג, שני התאומים הסיאמיים הראשונים שהפכו את תאילנד למפורסמת בכל העולם (סיאם הוא שמה המקורי של תאילנד, "תאומים סיאמיים" הם למעשה "תאומים תאילנדיים"). התאומים נולדו במחוז סאמוט סונגקראם בשנת 1811. 

איך מגיעים?

קל מאוד להגיע למחוז מבנגקוק. תוכלו להגיע בנסיעה פרטית במונית, מיניואן או בסיור מאורגן עם קבוצת תיירים. האפשרות הזולה ביותר היא מיניואן משותף למספר תיירים. אוטובוסים יהיו מעט יותר יקרים והרבה פחות נוחים לנסיעה של שעתיים. רוב ההסעות יוצאות מתחנת האוטובוס מו צ'יט (Mo Chit), אך ניתן לארגן נסיעון (דרך סוכני נסיעות מקומיים), שיאספו אתכם מפתח המלון שלכם. ניתן להגיע גם ברכבת מתחנת Thon Buri. יהיה עליכם לנסוע לתחנת Mahachai ושם להחליף לרכבת שתיקח אתכם ישירות אל שוק הרכבת של Mae Klong במחוז עצמו.

דברו איתנו