תיירות מבוססת קהילה, היא טרנד חיובי מאוד שהופך ליותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות. הרעיון הוא ליצור חוויות יוצאות דופן ומהנות לתיירים, שנשענות על התרבות האותנטית של תאילנד, ועל הדרך מחזקות כלכלית את הקהילות הקטנות שמציעות אותן. הרבה מהחוויות האלו בסביבת בנגקוק, מיועדות לתמוך בקהילות עניות וקטנות, ולעזור לשמר אותן ואת המסורות הייחודיות שלהן לאורך זמן בעזרת זרם התיירות שמגיע לתאילנד. עם הכסף שמגיע מהתיירות הזו, הקהילות והכפרים יכולים לשמר את הטבע בסביבתם, לדאוג לאספקת מים קבועה ולא לוותר על התרבות שלהם לטובת מעבר לעיר. 

התיירים הרבים שמגיעים לתאילנד, יכולים להוות פגיעה לא קטנה בסביבה, בגלל בזבוז גדול של משאבים, התייחסות לא הוגנת לסביבה והשתתפות באטרקציות לא אתיות (למשל, רכיבה על פילים). תיירות מבוססת קהילה הופכת את התיירים לגורם מסייע בהתפתחות של המדינה, וכדאי לשקול אותה לטיול הבא שלכם בתאילנד. הנה שלוש אפשרויות לחוויות מיוחדות בסביבת בנגקוק.

סופאן בורי (Supan Buri)

במרכז הלמידה של נאהאי צ'אי (Nahai Chai), תוכלו לראות שחזור מדויק של כפר תאילנדי מסורתי, עם בתים עתיקים ושיטות חקלאות מסורתיות. במתחם ישנם שלושה בתים, ובכל אחד תלמדו על גידול האורז ועל המשמעות של החקלאות לעם התאילנדי. גם תראו כמה מהריטואלים שנועדו לעודד פריון וצמיחה של האורז. המקום הזה מיועד לתיירים, אבל גם למקומיים, שרוצים לקבל הבנה עמוקה יותר של ההיסטוריה החקלאית של תאילנד. 

כפר הבאפלו באן קוואי (Ban Khwai) הוא למעשה שמורה לבאפלו, שמשמרת באופן מדויק לחלוטין את חיי החקלאים במרכז תאילנד במאה השנים האחרונות. מלבד אטרקציה תיירותית, המקום גם שומר ומגדל באפלו, שמספר ירד משמעותית בעשור האחרון. תוכלו לעבור בעצמכם מסלול שלם – משתילת אורז בערוגות בוץ, דרך החריש ועד הקטיף שלו.

לופ בורי (Lop Buri)

מרכז התיירות הקהילתית באן סואן קוואן (Ban Suan Kwan) – הקהילה הקטנה הזו התגייסה כדי למשוך מספר רב של מטיילים בעזרת הכשרונות המשותפים של תושבי הכפר. מצד אחד מייצרים מוצרים איכותיים (שאחר כך אפשר לקנות בתור תיירים), ומצד שני מציעים חוויה תיירותית מרתקת ושונה. המקום הזה ילמד אתכם איך מגדלים ירקות ופירות אורגניים בצורה מסורתית, בלי כימיקלים. תוכלו לקנות ולטעום פירות מקומיים, מתוקים ומיוחדים. תוכלו גם להכיר את הקהילה אם תשכרו אופניים ותעברו בין הבתים השונים. כך תוכלו לראות איך מייצרים סלי נצרים, מלכודות דגים ובאופן כללי – תרגישו את החיים בכפר תאילנדי פשוט. בשעות הערב, תוכלו לעלות על סירת במבוק ולשוט סביב הכפר. 

צ'אינאט (Chainat)

קהילת סאפאיה (Sapphaya) – המקום המרכזי שמעניין אתכם כאן הוא השוק. בכל סופ"ש ראשון של כל חודש, הרחוב הראשי של הכפר נסגר, והופך להיות שוק מיוחד במינו. תמצאו שם קינוחים מקומיים שאין בשום מקום אחר, יצירות של תושבי הכפר וכלים ובדים שנוצרו מצמח היקינטון. זה אחד המקומות היחידים בסביבת בנגקוק, שבו תוכלו ללון כמשפחה (הומסטיי) ולחוות את המקום בצורה האותנטית ביותר. ישנם מספר מקומות בהם ניתן ללון ביחד (עד 4 אנשים בחדר אחד). במסגרת הומסטיי (Homestay), תתארחו בבית מקומי, תאכלו איתם בביתם ותקבלו מהר הסברים וסיורים באזור הכפר.

דברו איתנו