אותאי תאני היא מהיעדים האלו שאולי רק תשמעו עליהם בביקור הראשון שלכם בתאילנד, וכשתחזרו – כדאי להוסיף אותו למסלול. אז למה הוא לא נכלל ברשימת יעדי החובה לטיול הראשון לתאילנד? קודם כל, זה אזור הרבה פחות תיירותי: צריך להתאמץ מעט יותר כדי להגיע אליו (למרות שזה לא מסובך בכלל), יחכו לכם שם מעט אטרקציות לתיירים וזה לא יעד שמושך צעירים שמחפשים מסיבות. אז למה מומלץ לגלות אותו בטיול הבא שלכם בתאילנד? יש כמה סיבות.

הכפר אותאי תאני נמצא בקצה התחתון של צפון-תאילנד, בין הרים גדולים וירוקים. זה מקום שמאגד בתוכו תרבויות ועמים שונים, מה שיצר עם השנים תרבות עשירה ומיוחדת במינה. קצב החיים פה איטי מאוד. אין כבישים גדולים, לא מזנקים על תיירים עם הצעות מפתות או מזכרות זולות, ובאופן כללי – מרגיש שכולם כאן לוקחים את הזמן. אם אתם מסוג האנשים שגם בטיול מנסים להספיק כמה שיותר ולהגיע לכמה שיותר מקומות, הכפר הזה יראה לכם את היופי שבלקחת צעד אחורה ולהרגיע. אנחנו ממליצים על יומיים לפחות באזור כדי להכיר אותו וליהנות ממנו מבלי לרוץ מנקודה לנקודה.

הדרך הטובה ביותר להכיר את אותאי תאני לראשונה, היא באמצעות שייט על נהר הסאקאי קראנג (Sakae Krang). עלו על אחת הספינות ותוכלו לראות איך האזור הזה נראה במשך עשרות שנים (ואיך כמעט כל תאילנד נראתה לפני מאות שנים), כאשר החיים לבלבו בעיקר לצד הנהר – מקור החיים לאזור כולו. תעברו בין הבתים הצפים, המסעדות המשייטות ואורך החיים הכמעט שיתופי של הקהילה הקטנה והמיוחדת שחיה כאן במשך דורות רבים.

הזמן הטוב ביותר להגיע לאותאי תאני הוא בסוף השבוע (שבת-ראשון), כיוון שביום ראשון, הטיילת הראשית שברחוב טרוק רונג יא (Trok Rong Ya) הופכת לצבעונית ומזמינה מתמיד. בעבר, הנתיב הזה העביר כמויות גדולות של אופיום מיצרנים לסוחרים, אבל היום הוא העורק הראשי עבור התושבים הסינים-תאילנדים שחיים פה. הרחוב המעניין הזה מציג ארכיטקטורה שמשלבת אלמנטים תאילנדיים קלאסים עם אלמנטים סינים שבקושי אפשר לראות בתאילנד, ובתים רבים שהשתמרו לאורך השנים, פתוחים לביקור חופשי. ברובם תוכלו ללמוד עוד על ההיסטוריה של האזור ושל הכפר. ביום שבת בערב, הרחוב השקט הופך לשוק שוקק, ולזמן קצר תרגישו כאילו נפתחה סביבכם עיר קטנה, לפני שהדוכנים יתקפלו והשקט הרגוע ישוב.

בתוך העיר עצמה תמצאו גם מבחר גדול של מקדשים די מרשמים, כשהחשוב ביותר הוא ללא ספק מקדש תא סונג (Wat Tha Sung), שנקרא גם "מקדש הזכוכית". באולם הראשי של המקדש המרהיב הזה, כל סנטימטר של הקיר מכוסה בזכוכיות מנצנצות, והתוצאה פשוט מדהימה. במרכז החדר החשוב ביותר במקדש, נמצאת גופתו החנוטה של הנזיר שהקים את המקדש, בתוך ארון קריסטל המונח על בסיס מוזהב. מקדש מפורסם נוסף בכפר הוא מקדש סנגקט ראטאנה קירי (Wat Sangkat Rattana Khiri), שממוקם למרגלות הר סאקאי קראנג. כדי להגיע אל המקדש, תצטרכו לטפס במעלה 449 מדרגות, שם תראו פסלי בודהה רבים וגם נוף פנורמי מהמם של כל האזור.

אחד הדברים הטובים בלטייל באזורים הפחות מתויירים בתאילנד, היא שאתם זוכים להכיר את התרבות ואת העם התאילנדי, בלי ההפרעות של ההשפעות המערביות שהציפו את תאילנד בעשורים האחרונים. האנשים כאן חמים ונעימים יותר, המחירים זולים יותר וחיי היום-יום שונים ומעניינים יותר ממה שאנחנו כתיירים רואים בערים הגדולות (שמתחילות להזכיר מאוד ערים גדולות אחרות בכל העולם). אותאי תאני נמצאת כ-220 קילומטרים צפונים לבנגקוק, וניתן להגיע אליה ברכב פרטי, ברכבת או באוטובוס (בין 4-5 שעות נסיעה). 

דברו איתנו