בתאילנד לא חסרים נופים עוצרי נשימה, אבל תמיד אפשר לשדרג אותם עם נקודת תצפית טובה. כל מי שהיה בבר-גג או צעד על רצפה שקופה, יכול לספר על החוויה המטלטלת של להלך בין השמיים והארץ. יעד יחסית בלתי מוכר בדרום תאילנד מתכוון להפוך לשם דבר בעזרת "הסקיי-ווק הארוך ביותר בדרום-מזרח אסיה". ה"סקיי ווק" הוא למעשה גשר שמסתיים מעל תהום גבוהה, במקום בקצה השני של העמק.

היעד התיירותי שיושלם בקרוב ייקרא סקיי-ווק אי ירוונג (Ai Yerweng), ותוכלו למצוא אותו במחוז בטונג (Betong) שבאזור יאלה (Yala). תמונות שמציגות את סיום הפרוייקט השאפתני הזה (טיילת ברזל באורך 61 מטרים) עלו לאינטרנט לפני מספר ימים ומאז מעוררות עניין רב בקרב מקומיים ותיירים.

היער המפורסם של מחוז בטונג מוכר בעיקר בזכות הערפל הקסום שמכסה אותו לאורך רוב שעות היום. הטיילת הארוכה נמתחת בגובה של 100 מטרים מעל צמרות העצים, כך שתוכלו ללכת ממש מעל הערפל, ולפעמים אפילו בתוכו. היום, מתכנני הטיילת מספרים שבניית הגשר האימתני הסתיימה בכ-80 אחוזים, וכי הדבר היחיד שעוצר אותם מלהשלים אותו, היא מגיפת הקורונה, שעצרה זמנית את הבנייה. לפי המתכננים, ברגע שהסגר יוסר (והתיירים יורשו להיכנס חזרה למדינה), יוכלו לייבא את שאר החומרים מסין ולהשלים את הבנייה, שעלתה יותר מ-90 מיליון באט!


מחוז בטונג ואזור יאלה הגדולה שבתוכו הוא שוכן, לא ממש מוכרים לתיירים (ובמיוחד לא לישראלים). ועם זאת, הטיילת החדשה הזו היא הזדמנות מצוינת להכיר אזור חדש ומרתק בתאילנד. בתור אזור שנחשף פחות לתיירים, תהיה לכם הזדמנות לראות את תאילנד האמיתית, הישנה יותר והמערבית פחות. מלבד מחירים זולים בהרבה, עבור מי שכבר מכיר את תאילנד על פני השטח, זו יכולה להיות הזדמנות מעולה להרחיב את האופקים ולקבל חוויה מעניינת, מורכבת ושונה ביותר מכל מה שפגשתם עד עכשיו. אז תוסיפו למסלול!

דברו איתנו