קאו סוק היא אולי שמורת הטבע היפה ביותר בתאילנד. כאן תוכלו לישון בבתים צפים על המים הצלולים, ולהיות מוקפים במאה אחוז טבע פראי כפי שקשה לדמיין, מלא בציפורים, קופים, נמרים ופרפרים. מומלץ לבלות בשמורה לפחות לילה אחד, ואנחנו ממליצים על שני לילות. באופן כללי, נסו להגיע לכאן בעונה החמה או בעונה היבשה. בעונות אחרות, קאו סוק מועדת לגשמים כבדים וממושכים מאוד, מה שקצת הורס את החוויה. בעונות החמות, מזג האוויר פה מושלם, וברגע שנהיה חם מדי, תוכלו לקפוץ למים לשחייה מרעננת.

אל קאו סוק אפשר להגיע בכמה דרכים: בטיסה לפוקט ומשם בנסיעה ישירות לכניסה לשמורה, או בנסיעה מסוראת-תאני, מקראבי או מקאו-לאק. מהכניסה לשמורה, תעלו על סירת מנוע מהירה, ותשוטו כשעה עד הבקתות הצפות. אנחנו אומרים מראש: אין פה יותר מדי אפשרות להתפנקות. הבקתות צנועות מאוד, ובלילה גם אין בהן חשמל. הטיול שלכם כן יכלול ארוחות, טיולים, מדריכים והפלגות. ככה או ככה, אנחנו בילינו בבקתה עצמה רק שעות ספורות כדי לישון. ועם הנוף של האגם מהחלון אי אפשר להתווכח.

בהתאם למזג האוויר, תצאו לטיול רגלי בג'ונגלים, או לטיול "ספארי" שט – שיציג לכם את המקומות היפים ביותר בשמורה, ויביא אתכם לנקודות התצפית הטובות, מהן תוכלו לזהות ציפורים נדירות, קופים מקפצים בין העצים ואפילו נמרים שמגיעים אל האגם כדי לשתות. כדי להבין על מה אנחנו מדברים, פשוט תראו את הסרטון. טבע כזה לא תמצאו בשום מקום אחר. בין הספארי קופים, הטיולים בג'ונגל ומערת הנטיפים והעטלפים, מדובר על טיול מיוחד מאוד, מגוון ביותר וכזה שייזכר אצלכם תמיד. אנחנו שילמנו 2,800 באט לאדם, מחיר סביר בהחלט בהתחשב בתמורה המעולה.

עכשיו המשיכו איתנו לפרק הבא שלנו – קאו לאק!

דברו איתנו