פסטיבל פריחת בואה טונג (Bua Tong Blossom Festival)

אזור מה-הונג-סון שבצפון תאילנד (שמומלץ מאוד לטיולי אופנועים, דרך אגב), גם ככה מוכר בזכות הנופים הירוקים האינסופיים שלו. תוסיפו לגבעות הירוקות והג'ונגלים העבותים גם מרבדים מטריפים של פרחים צהובים – וקיבלתם מראה שאסור לכם לפספס. במשך חודש אחד בלבד בכל השנה, כל האזור מתמלא בפרחי בואה טונג הצהובים (סוג מקומי של חמניות קטנות). מלבד העובדה שזה זמן מעולה לחקור את האזור, תזכו ליהנות גם מסוג של פסטיבל מתמשך לאורך כל החודש, עם דוכני אוכל, שזירת פרחים והרבה מוזיקה ואלכוהול. בגלל שהפריחה קורית בכל המחוז, קשה להצביע על מקום ספציפי שכדאי להיות בו, אבל אם צפון תאילנד נמצאת בתכנון שלכם, כדאי שתגיעו לקראת אמצע החודש ועד סוף השבוע הראשון של דצמבר.

לוי קראתונג Loy Krathong

זה אולי החג התאילנדי המוכר ביותר לתיירים, בעיקר בזכות התמונות המדהימות שהוא מספק. לוי קראתונג נערך בליל הירח המלא של החודש ה-12 של לוח השנה התאילנדי (22 בנובמבר). אנשים מתאספים ליד אגמים ונהרות (החג נועד במקור לכבד את אלי המים), ומשיטים עליהם נרות בסירות נייר. המטרה המקורית הייתה להשיט את החטאים והאנרגיות השליליות הלאה, לקראת השנה החדשה (סוג של יום כיפור תאילנדי). בצ'יאנג מאי לוקחים את החג מאוד ברצינות (ומשם רוב התמונות שתמצאו של החג), ושמו המקומי הוא Yi Peng. שם, במקום השטת הנרות על פני מקורות מים, מפריחים פנסי נייר עשויים נרות ונייר אורז אל השמים. שימו לב שהכניסה לכל האירועים האלו היא חינמית. אם מבקשים מכם לשלם בכניסה או כדי להגיע למקום, דעו שמדובר בתרמית. חגיגות דומות יהיו בכל תאילנד, אבל עדיף להגיע לצ'יאנג מאי בשביל החוויה המלאה.

פסטיבל הקופים – Monkey Festival

לופבורי היא עיירה קטנטנה שנמצאת כשלוש שעות נסיעה מבנגקוק. אין סיבה לתיירים להגיע ללופבורי, חוץ מהעובדה שהיא נכבשה על ידי קופים. אנחנו לא מתכוונים לכמה עשרות קופים שהגיעו לעיר, אלא מאות, אם לא אלפי קופי מקוק ארוכי זנב, שמכסים את העיר בכלל ואת המקדש המקומי בפרט. ישנם כל-כך הרבה קופים בעיר, שכל המבנים מכוסים סורגים, והעיר מוכרת בתאילנד בתור "עיר הקופים". באופן כללי, אנחנו ממליצים להגיע ללופבורי למרות הנסיעה הארוכה יחסית (אחרי שתוודאו שכל הציוד שלכם קשור אליכם היטב). מומלץ בעיקר להגיע ב-24 בנובמבר, אז נערך פסטיבל הקופים. הפסטיבל מכבד את הקופים ומקים לכבודם פירמידה ענקית של פירות וממתקים, ככה שהם מתקבצים מכל העיר אל המקדש. בוא נגיד שזה אחלה מקום לצלם תמונות ולתייג את החברים שלכם.

מרתון בנגקוק – Standard Chartered Bangkok Marathon

המרתון השנתי מזמין אתכם לעשות מה שאף בן-אדם לא באמת אמור לעשות, ולרוץ 42 קילומטרים בתוך בנגקוק. אם יש לכם חשק להכיר את המקומות היפים ביותר בעיר, ועל הדרך להתחרט שנולדתם, זה יהיה היום לעשות את זה. המרתון נערך ב-18 לנובמבר ויש להירשם אליו מראש. אלפי תושבי מתאספים בצידי הדרך לאורך הקילומטרים האחרונים, כך שאם תשרדו עד שם, יהיו הרבה חיוכים שילוו אתכם אל קו הסיום.

פסטיבל קרנבל פוקט – Phuket Carnival Festival

פוקט חוגגת את שיא עונת התיירות בה עם מסיבת ענק שנתית. הפסטיבל נמשך מה-15 בנובמבר ועד ה-20 בדצמבר. העיר (שגם ככה מוכרת בזכות המסיבות המושקעות שלה) הופכת להרבה יותר צבעונית, צעקנית וחייכנית לאורך כל הפסטיבל. דוכני מזון נפתחים, ישנן תהלוכות ארוכות של רקדנים מחופשים ברחובות הראשיים, ודוכני קרנבל (טרנד חדש בתאילנד) יופיעו ברחבי העיר. כדי למצוא את מרכז המסיבה, חפשו את הגלגל הענק שהקמתו מסתיימת ברגע שהפסטיבל מתחיל.

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו