אם יש דבר אחד באיים של תאילנד שאפשר להצביע עליו בתור חסרון, זו העובדה שנדמה שכל העולם מכיר אותם. ויותר מזה – כל ישראל מכירה אותם. אין דבר מאכזב יותר מאשר למצוא חוף שקט ונעים, עם חול נקי ורך ומים תכולים, ואז לשמוע במרחק "יונתן, תעזוב את זה מיד!". כי לפגוש אנשים אחרים על החוף שלכם זה נורא, ולפגוש אנשים שידעו להבין את הריכולים שלכם זה אפילו נורא יותר. לכן נתחיל ונגיד שהדבר הטוב ביותר בקו ליפה (Koh Lipe) הוא האנונימיות היחסית שלו. במיוחד מול ישראלים. הדבר הטוב האחר בו הוא שהוא פשוט יפהפה.

האי זכה לכינוי המחמיא במיוחד "המלדיבים של תאילנד" (מעניין אם יש אי יפה במלדיבים שנקרא "תאילנד של המלדיבים"), בזכות החופים הרבים שבו, שהצליחו לשמור על יופיים על אף התיירים. כן, העובדה שסביר להניח שלא הכרתם או ביקרתם בקו-ליפה, לא אומרת שאף אחד לא מגיע לשם. על האי יש שפע של מסעדות וחנויות, חיי לילה ומלונות באיכות גבוהה מאוד. האווירה פשוט נעימה ורגועה בהרבה, והחופים נקיים ומזמינים. (שימו לב שבעונת השיא פחות מומלץ להגיע, ואנחנו ממליצים להגיע לכאן באמצע העונה החמה, כדי ליהנות מהים ומשקט ושלווה).

חוף פטאיה (Pattaya Beach) הוא החוף הראשון שאוכלס על האי, לכן עד היום הוא נחשב לנקודה הראשית שבו. בדומה לשני החופים המרכזיים האחרים, גם הוא נקי והחול בו לבן ורך, המים רדודים יחסית ונוחים לחובבי הצלילה והשחיה. לרוחבו הוקמו הכי הרבה מלונות. אם אתם רוצים לישון במרכז של המרכז, זה המקום. כאן גם תמצאו את ה"מדרחוב" הראשי שכל כך שכיח לראות בתאילנד. שוב, בערך בנובמבר עד אפריל יהיה כאן עמוס יחסית. אז אם לא אכפת לכם להתרחק מעט מהמסעדות הגדולות והמלונות היוקרתיים, המשיכו לחוף סאנרייז. לא צריך תואר באנגלית כדי להבין שבחוף הזה ניתן לראות את הזריחה. זאת לעומת החוף המרכזי השלישי, ניחשתם נכון, חוף סאנסט. בזמן שחוף סאנרייז הוא שקט אך מאוכלס, חוף סאנסט מרגיש כמעט נטוש. אם באתם כדי להיות לבד עם עצמכם, ותסתפקו בגסטהאוס מינימליסטי – לכו לכאן.

לצד קו-טאו, החופים של קו-ליפה נחשבים מהטובים בתאילנד בכל הנוגע לצלילות. המים שקטים מאוד (במיוחד בחוף פאטאיה המוגן מפני רוחות בתוך המפרץ). עם זאת, המקומות היפים ביותר לשנורקלינג נמצאים כמה מאות מטרים מהחוף. אבל זו לא בעיה. במחירים מצחיקים תוכלו לקפוץ על סירת מנוע ולקבל יופי של טרמפ עד לחופים המובחרים, בעלי השוניות הצבעוניות והמפותחות ביותר באזור. זו גם הזדמנות נהדרת ליום רגוע בחוף שעשוי להיות פרטי לחלוטין עבורכם.

יכול להיות שאחת הסיבות שישראלים מעדיפים לוותר על קו-ליפה, היא כי לוקח מעט יותר זמן להגיע אליו (בשונה מקו-סמוי או קו-פנגן הפופולריים). הדרך הפשוטה ביותר היא להגיע עצמאית לקו-פיפי (ובאותה הזדמנות ליהנות מהאי היפהפה הזה), ולאחר מכן לעלות על מעבורת ישירה אל קו-ליפה. שימו לב שהמעבורת וסירת המנוע (ספיד-בואט) מגיעות בערך באותו זמן, לכן אנחנו ממליצים בחום על המעבורת הגדולה והיציבה, במיוחד אם הפלגות זה לא הקטע שלכם. אם הגעתם ממש לא בעונה (מיוני ועד ספטמבר), ניתן להגיע לאי רק ממזח Pak Barra (שנמצא על האדמה) ויש לבדוק שעות מראש, כיוון שהן עשויות להשתנות משבוע לשבוע.

 

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו