1. על השולחנות אין סכינים, רק מזלגות וכפות – אתם אמורים להשתמש במזלג כבסכין, ולדחוף את האוכל אל הכף. לאכול ישירות מהמזלג נחשב לחוסר נימוסי שולחן.

2. אין פה תורים – אל תיעלבו אם עוקפים אתכם בתור. אין תור. במקום, עליכם מעט להידחף כדי להגיע למחוז חפצכם. מרחב אישי לא ממש קיים פה, תלמדו לאהוב את זה.

3. מי ברז לא מומלצים, קרח כן – הקרח בתאילנד מיוצר ממים מטוהרים ואין בעיה להכניס אותו למשקאות. מי ברז לא מומלצים לשתייה, אלא אם אתם במלון.

נכון, זה יבוא בול בסלון, אבל זה גם לא חוקי

4. אסור לקנות פסלי בודהה – אם פספסתם את השלטים הענקיים בשדה התעופה, דעו שלא חוקי לקנות פסלים או תמונות של בודהה, או אפילו לקעקע את דמותו.

5. אל תזמינו מנות רק לעצמכם – מנות במסעדות בנויות לשיתוף. הזמינו קערה גדולה של אורז, מספר מנות שונות והתחלקו בשלל.

6. היתושים פה עצבניים – הם לא מסוכנים יותר מבישראל, אבל הם יכולים להגיע בכמויות כשחם. למזלכם, בכל מכולת נמכרים תרסיסים בעצמה שתאפשר לכם לאיבוד ביער בכיף. כיף יחסי.

זו עיר מדהימה, אל תפספס אותה. בנגקוק

7. בנגקוק היא לא עיר שופינג בלבד – ישראלים רבים מסתכלים על בנגקוק כתחנת מעבר. חבל. זו אחת הערים המעניינות ועמוסות האפשרויות ביותר במזרח אסיה.

8. שלמו מחיר הגיוני עבור אוכל מקומי – ארוחה תאילנדית אמתית, שלא מיועדת לתיירים בלבד, אמורה לעלות לכם בין 50-90 באט. פחות מזה יהיה לא מזין. יותר מזה יהיה גניבה.

9. השאירו את המותגים שלכם בבית – אם תתעקשו על הבירה האהובה מהבית, תשלמו ביוקר. ייבוא יקר בתאילנד, והמותגים המקומיים לא נופלים ברמה. מהיום בקשו "סינגה" או "טייגר".

10. החזיקו ברישיון בינלאומי – אם אתם מתכננים לשכור רכב או אופנוע, וודאו שיש ברשותכם אישור נהיגה בינלאומי. שוטרים נוטים לעצור תיירים לביקורות תכופות כדי להרוויח דו"חות קלים.

11. אל תדברו על המלך – שמרו את הסקרנות שלכם לעצמכם ואל תביכו את הנהג, המדריך, המוכר או החבר התאילנדי החדש שלכם. מסוכן לדבר על משפחת המלוכה שלא בהערצה.

12. אכלו מנגו בכל הזדמנות – הם הטובים ביותר בעולם. ללא ספק או תחרות.

13. למדו מספר משפטים בתאי – זה לא קל, אבל אם תדעו להגיד מעט יותר מ"שלום" ו"תודה" המוכרים לכל ישראלי, תקבלו הרבה כבוד וחיוכים. "טעים", למשל, נהגה בתור Aroy, או Aroy Makap (טעים מאוד).

14. חפשו מלון קרוב לתחנת רכבת – עילית או תחתית, רכבת קרובה למלון היא נכס גדול בהרבה מלהיות קרובים לשכונה או רחוב תיירותי. הרכבות יעילות וזולות ומכסות את רוב העיר.

15. פנקו את עצמכם בעיסויים – עיסוי רגליים סטנדרטי יעלה כ-300 באט. זה כלום. וזה המחיר עבור עיסוי מקצועי וברמה טובה מאוד. אנחנו ממליצים לסיים כך כל יום.

16. היזהרו ממכוני עיסוי מפוקפקים – אם בכניסה מצוין שבמקום עובדות "בחורות נחמדות", "מעסות יפות" או כל דבר בסגנון, אתם מסתכלים על בית זונות.


יותר טוב מכל מלון.

17. ארוחת בוקר במלון היא לא חובה – ארוחת בוקר במלון זה נחמד, אבל אם מצאתם מלון מעולה וארוחת הבוקר מפתה ויקרה, קחו רק את החדר וכנסו לכאן בשביל לקרוא על ארוחות הבוקר הטובות בעיר.

18. האוכל מגיע כשהוא מגיע – אל תחכו לכל המנות שהזמנתם במסעדה. הן יגיעו כשיהיו מוכנות. בינתיים תתחלקו במה שיש. אה, ופאד תאי היא לא מנה עיקרית פה, אלא יותר ראשונה\נשנוש.

19. מותר להתמקח, לפעמים – מול נהג הטוק-טוק, המונית (אם לא הפעלתם מונה, וחבל), או בשוק. תמיד בחיוך ולעולם לא להרים את הקול. להתמקח בקניון זה מגוחך בדיוק כמו בישראל.

המקדשים עד כדי כך וקיימים בשפע – לכו, וכמה שיותר

20. בקרו בכמה שיותר מקדשים – זה לא עניין דתי או רוחני, אלא ארכיטקטוני ואנתרופולוגי. הם יפהפיים, מרתקים וקיימים בכמות שקשה לתפוש.

 

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו