אם טיילתם בתאילנד וגם אם רק בדקתם לגבי טיול בממלכה, בטח שמעתם על העיר פאי. העיירה הקטנטנה והצפונית הזו נמצאת במרחק של שלוש-ארבע שעות מצ'יאנג מאי, במעלה דרך מפותלת ואטית, והיא בירת השקט והשלווה של הצפון (אולי אם לא מחשיבים את צ'יאנג ראי). למרות תשומת הלב הגדלה שלה היא זוכה בשנים האחרונות, פאי נותנת אווירת צ'יל-אאוט מדהימה, ומאוכלסת בעיקר על ידי היפים וכל מי שהגיע להתנסות באורח חיים חסר דאגות, גם אם לסוף שבוע. פרק הזמן המינימלי המומלץ לבקר בפאי הוא בין שלושה לארבעה ימים. תמצאו כאן מסעדות מכל הסוגים, מלונות ברמות שונות (אפשר לגור בזול וגם אפשרויות מפנקות לא חסרות), ואם יש לכם רישיון לאופנוע – מומלץ לשכור אחד ולטייל באזור. שימו לב שלא מומלץ לאף אחד להגיע לפאי באופנוע – הדרך מסוכנת מאוד לאופנועים, וגם אם אתם נהגים מנוסים, עדיף שתגיעו בהסעה מסודרת. סמכו עלינו ועל שלל הצעירים החבושים שאפשר לראות בעיר.

אז הגעתם לפאי והתמקמתם במלון שלכם (אם אתם מתכננים להגיע בעונות השיא, שריינו מקומות מראש, או שתיאלצו לשלם הרבה על החדרים הטובים ביותר, כי כל השאר יהיו תפוסים). פאי היא למעשה שני רחובות ארוכים – הרחוב הראשי, והחלק הצפוני. הדבר הראשון שכדאי לעשות (במיוחד אם כבר התחיל להחשיך) הוא לטייל לאורך הרחוב הראשי. הוא מנוקד במסעדות, בארים, מלונות ודוכנים, ובלילה התיירים והמקומיים מציעים יצירות אמנות למכירה. הרחוב מואר כולו כמו יריד ונעים מאוד להסתובב בו, ומדי פעם לעצור לשתות משהו.

"אם כל העליות האלו התישו אתכם, אולי כדאי שתנווטו את עצמכם אל המעיינות החמים של פאי. המעיינות הטבעיים האלו נמצאים במרחק של 7 קילומטרים ממרכז פאי"

ביום השני שלכם, לכו למפלים של פאי. הראשון (הקרוב והנגיש יותר) הוא Mo Paeng. אם תשכרו אופנוע, תקבלו גם מפה והסברים מאוד פשוטים על דרכי ההגעה לכל המקומות המצוינים בכתבה. אחרת, פשוט קחו לשם מונית. המפל מורכב ממספר בריכות ומפלים קטנים המקשרים ביניהם. אם הגעתם ביום עמוס, המשיכו לנסוע אל מפל Pombok. הדרך אליו מעט יותר תלולה וארוכה, אבל התוצאה שווה את המאמץ! מלבד הנוף המדהים, המפל הזה גם מוצל לאורך רוב שעות היום.


מכאן אתם יכולים לנסוע לקניון של פאי. לא מדובר על מרכז קניות, אלא על קניון (כמו הגראנד-קניון, רק פחות גראנד). טפסו אל ראש הגבעה הגבוהה, ומשם תוכלו לטייל ברחובות הצרים שמרכיבים את הקניון עצמו. כדאי להגיע לקראת ערב, כדי לתפוס את השקיעה המרהיבה מלמעלה, אבל אם אתם נוהגים חזרה, צאו לדרך לפני שמחשיך (הדרך חזרה לא מוארת היטב).

מקום נוסף בו תוכלו להביט על הכל מלמעלה, הוא מקדש הבודהה הלבן. הוא ממוקם מעט מחוץ לפאי (ויהיה מסומן על כל מפה שתקבלו), חפשו את Wat Phra That Mae Yen. גם לכאן מומלץ להגיע לקראת שקיעה. אולי שעה לפני השקיעה, בכל זאת תצטרכו לטפס כמעט 400 מדרגות כדי להגיע לפסגה.

"אם תיקחו את הדרך הצפונית ותלכו בה עד הקצה, תגיעו לבית הספר לקרקס של פאי"

אם כל העליות האלו התישו אתכם, אולי כדאי שתנווטו את עצמכם אל המעיינות החמים של פאי. המעיינות הטבעיים האלו נמצאים במרחק של 7 קילומטרים ממרכז פאי. קשה להאמין שתרצו להתחמם בחודשים החמים בתאילנד, אבל אם הגעתם בחודשים קרירים יותר (בלב החורף), אנחנו ממליצים לא לפספס טבילה.

קצת יותר רחוק משם, במרחק כחצי שעת נסיעה, נמצאת מערת Lod (רוחות). זו מערת נטיפים ענקית, שנהר זורם דרכה. עברו את שער הכניסה ולכו ברגל עד הכניסה למערה, שם תוכלו לשלם לאחד מבעלי הסירות כדי שייקח אתכם עם מנורת נפט דרך המערה. בפנים, תרדו מהסירה מספר פעמים כדי לחקור את המערה ברגל, ותחזרו אליה כדי להגיע לקצה השני.

בחזרה בפאי עצמה, אם תיקחו את הדרך הצפונית ותלכו בה עד הקצה, תגיעו לבית הספר לקרקס של פאי. מלבד מלון די פופולרי, תוכלו לשלם כאן על יום ניסיון חד פעמי באמנויות הקרקס (600 באט), או להתחיל קורס מעמיק באחת מהאמנויות הנלמדות במקום. אם תתלהבו מהאווירה, תוכלו גם להישאר לישון שם.

מלבד האטרקציות הבולטות האלו, החן הבולט של פאי הוא באווירה. הסתובבו ברחובות בחוסר מעש, התחילו שיחה עם אנשים שאתם לא מכירים ובעיקר חפשו הרבה שקט בבתי הקפה\ספריות הרבות שפזורות בעיר. תודו לנו אחר כך.

 

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו