פסטיבל האופנועים של פוקט (11-14 באפריל)

אם אתם אופנוענים נלהבים, זה המקום עבורכם. הפסטיבל ה-24 שייערך בחוף פאטונג בפוקט, צפוי לזמן כ-10,000 אופנוענים ועוד חמישים אלף אורחים מכל העולם. לוח הזמנים כולל בעיקר הופעות רוק כבד ותחרויות יופי מקומיות, אבל גם הרבה מכירות והשכרות אופנועים, וירידי מכירות של ציוד אופנועים מכל הסוגים, של גופים רשמיים ושל חובבים. כרטיסים עולים 300 באט וכוללים שני משקאות חינם. אם בא לכם ללכת בענק, תוכלו לשלם 1,500 באט ולקבל גם חולצה, בנדנה, סיכה, מגזין, הזמנה לארוחת הערב החגיגית בפתיחת האירוע, הנחה של עד 50% בכל הדוכנים והשתתפות בהגרלה שתיערך בסוף הפסטיבל.

סונגקראן (13-15 באפריל)

הסונגקראן (Songkran) הוא למעשה חג השנה החדשה בתאילנד. הוא מצוין באופן רשמי במשך שלושה ימים, אך בפועל החגיגות נמשכות עד שבוע שלם. היום הראשון של החג מוקדש לאזרחים הותיקים, היום השני מוקדש למשפחה והשלישי הוא חג לכל דבר. ואיך מציינים את החג? באופן מסורתי, בני משפחה וחברים נהגו לשפוך אחד על השני קערה מלאת מים מבושמים, כדי לסמל את שטיפת השנה שעברה והתנקות לקראת השנה החדשה. עם השנים, המנהג הפך לקרבות מים עצומים ברחבי כל העיר. ככה שלצד תרומות מכובדות לנזירים וקבלת ברכות מאזרחים ותיקים, תיתקלו בהרבה מאוד בגדים סחוטים. אם אתם רוצים להיות במרכז האקשן, לכו לרחוב קאו-סאן או לתחנת ה-BTS סילום. כדאי גם ללכת לארמון המלך, כדי לראות את טקסי רחיצת פסל הבודהה שנערך במקום. כמובן שגם אתם מוזמנים להשתתף בקרבות המים עם כל אמצעי שתרצו, רק שימו לב שאין לשפוך מים על נזירים או על ילדים קטנים.

פסטיבל ארוואן (13-15 באפריל)

אם אתם נמצאים באודון-תאני או בסביבתה (ואם לא, אז הנה כמה סיבות טובות להגיע), נסו לתזמן את הטיול שלכם כך שתוכלו להגיע למערת ארוואן (Erawan) הסמוכה בתאריכי הפסטיבל. בתאריכים האלו, יעלו מאות נזירים אל המערה כדי לכבד את פסל הבודהה הענק שבמרכזה. כחלק מהחגיגות יימכרו מאכלים חגיגיים ותוצרת מקומית, ותיערך תחרות יופי.

פסטיבל Color Moon בקופנגן (23-27 באפריל)

חשבתם שיש רק פול-מון והאף-מון? אה… ובלאק מון? בקיצור יש עוד פסטיבל בקופנגן, קולור-מון. בכל שנה הנושא משתנה (בשנה שעברה הנושא היה Coconuts Is Life), והחגיגות נמשכות כמעט שבוע. לא מדובר על מסיבות מטורפות כמו הפולמון, אלא יותר פסטיבל ואווירה חגיגית. הרבה מאוד דוכני אוכל, הופעות חיות וגם מסיבות קטנות פה ושם. המרכזים התיירותיים של האי יהיו מוקדי המשיכה העיקריים, ורצוי להתעדכן בתאריכים מדויקים בהמשך החודש, כיוון שמארגני הפסטיבל אמרו שהתאריכים אינם סופיים.

פסטיבל הפיסול בחול של באן קרוט (במהלך אפריל)

באן קרוט היא לא תחנת עצירה פופולרית מאוד, אבל עיר החוף הזו יכולה להיות עצירה כיפית מאוד בדרך לאיים בדרום. היא נמצאת בדרך לצ'ומפון, ואם אתם מגיעים לדרום ברכבת, כדאי לעשות עצירה קטנה בתחנת הרכבת של באן קרוט. לא תמצאו פה הרבה תיירים, אבל כן תמצאו תחרות פיסול בחול ענקית. הפסלים הזוכים מרשימים מאוד, ותוכלו להירשם גם אם אתם לא מקצוענים. אם אתם מרגישים שאתם זקוקים למעט אימון, תוכלו להיעזר בסדנאות הפיסול החינמיות שמוצעות על החוף. אנחנו ממליצים להעביר את היום על החוף, ובערב לעלות על הרכבת ולהמשיך דרומה.

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו