החוק בתאילנד שונה, לפעמים מעט ולפעמים מהותית, מהחוק בישראל. חוקים שנגזרים מהאמונה הבודהיסטית וכאלו שהתפתחו אל מול משפחת המלוכה, יכולים להידמות לנו מגוחכים או מיושנים. אבל בגלל רצינות אכיפת החוק בתאילנד וחומרת הענישה, היינו ממליצים שתעברו על מה אומר החוק לפני שתתחילו לשתות ברחובות ולצחקק על תמונות של המלך. הנה החוק היבש, שידיעתו תעזור לכם להתרחק מידו הארוכה של החוק ולהמשיך ליהנות בחופשה.

וודאו את תוקף הויזה שלכם

בגלל שהוצאת ויזה לתאילנד נעשית עם הנחיתה, ולא נחשבת לביג-דיל, ישראלים רבים שוכחים ממנה. עם זאת, אם תיתפסו בתאילנד אחרי שתוקף הויזה פקע (כעבור חודש אם הגעתם דרך האוויר), תיעצרו ותיאסרו על ידי מחלקת ההגירה. אם תצליחו להגיע לטיסה שלכם מבלי להיתפס, תיאלצו לשלם קנס גדול עבור כל יום שבו חרגתם מגבול הויזה. זכרו שאם תצאו מתאילנד (למשל ללאוס או לויאטנם) ואז תחזרו – תקבלו ויזה חדשה (שבוע אם תגיעו דרך הים, וחודש אם דרך האוויר). זו הזדמנות טובה להישאר זמן נוסף בתאילנד, וגם לראות חלקים מעניינים בה שנושקים למדינות השכנות.

אלכוהול בתאילנד

גיל השתייה ורכישת האלכוהול בתאילנד עומד על 20. ברים ומועדונים אוכפים את החוק, כיוון שנערכות פשיטות חשאיות רבות. זה לא אומר שאי אפשר להשיג אלכוהול בחנויות הנוחות (לא סביר שיבקשו תעודת זהות), אבל אנחנו לא ממליצים לעשות את זה (בלשון המעטה): אם תיתפסו – העונש הוא מאסר של חצי שנה, ועוד קנס של עד עשרת-אלפים באט. בנוסף, גם אם אתם בגיל החוקי, אין לשתות אלכוהול במקדשים, בתי מרקחת, פארקים ציבוריים, תחנות דלק, משרדים ציבוריים או מוסדות חינוך. אז אל תיכנסו עם הבירה שלכם לגן ילדים, סבבה?

סמים בתאילנד

אל תעשו סמים בתאילנד. זה די פשוט. האמת שכתבנו על הנושא כתבה שלמה.

זלזול במשפחת המלוכה

אם חוק שמתייחס ליחס שלכם למשפחת המלוכה מרגיש לכם קצת מיושן, אולי זה בגלל שהחוק הזה נקבע בשנת 1908. ככה או ככה, הוא נאכף עד היום, וללא קלות דעת. אין להעליב, לאיים או להשחית כל תמונה או ייצוג של משפחת המלוכה בכלל, או של המלך בפרט. גם לדבר על משפחת המלוכה, ולשאול יותר מדי שאלות זה לא הרעיון הכי טוב ("שמעתי שהמלך החדש שלכם על הפנים, לא?"). לפני כעשר שנים, תייר נכלא לחצי שנה לאחר שנתפס משתין על עמוד ברזל שבראשו נתלתה תמונה של המלך. התייר אמנם היה שיכור והשעה הייתה מאוחרת, אבל חוק זה חוק. החוק הזה כולל גם את שטרות הכסף התאילנדי (שעליהם מוטבע דיוקן המלך המנוח). אין לקמט, לקרוע ובמיוחד לא לדרוך על שטרות כסף. בעיקר כי להגיע למעצר כי דרכתם על שטר זה סיפור מטומטם ברמה עולמית. רוצים לדעת למה מגיע למלך יחס שכזה? תוכלו לקרוא יותר כאן.

הימורים

בדיוק כמו בארץ – לוטו והימורי סוסים זה חוקי. כל הימור אחר אינו חוקי. תוכלו למצוא קזינו פה ושם באזורים המפוקפקים של בנגקוק, אבל מדובר בעבירה בוטה על החוק. העונש הוא קנס וכלא בלי יותר מדי שאלות.

לכלוך

זריקת אשפה על הרצפה (עטיפות, מסטיקים, כרטיסים ועוד), יכולה לזכות אתכם בקנס מקסימלי של 2,000 באט. לא רק שוטרים יכולים לקנוס אתכם, אלא גם הנציגים של רשויות האוטובוסים והרכבות. השלכת מסטיק על הרצפה נחשב לחמור יותר מנייר או עטיפה, ויכול לזכות אתכם במאסר לילי וקנס מוגדל.

עישון

בנובמבר 2017 החל פיילוט לתכנית לאומית להגנה על החופים בתאילנד. כחלק מהמאמצים, נאסר העישון בחופים באתרים תיירותיים כמו פאטאיה, פוקט, קו סמוי, צ'ונבורי וסונגקלה. החודש, החוק מתרחב לכל החופים במדינה. אם תיתפסו מעשנים בחופים תחטפו קנס של 100 אלף באט, שנת מאסר, או שילוב של השניים (שלא לדבר על מה יעשו לכם אם תזרקו את הבדלים שלכם על החול). עוד לפני החוק הזה, החוק בתאילנד אסר מאז ומעולם על עישון בפארקים ציבוריים, שווקים, חללי אימון וספורט, גני חיות וחללים סגורים.

בנוסף, חוק חדש יחסית אוסר על כל שימוש בסיגריות אלקטרוניות ומאדים (Vaporizers). תיירים רבים מניחים שסיגריות אלקטרוניות לא נכללות בחוק, וזוכים לקנסות מנופחים. החוק בנוגע לסיגריות אלקטרוניות לא תקף רק בחופים, אלא בכל מקום במדינה. אז עדיף שתשאירו את הוויפורייזר בארץ.

שימו תחתונים

אנחנו בספק שיתפסו אתכם עם המכנסיים למטה, אבל רק ליתר בטחון כדאי שתדעו – בתאילנד לא חוקי לצאת מהבית בלי תחתונים. אנחנו לא יודעים מה יעשו לכם אם יתפסו אתכם, לא מצאנו אף תיעוד לתייר שנלכד.

חולצה בזמן נהיגה

עוד פרט קטן – חובה לנהוג ברכב עם חולצה. כן, אנחנו יודעים שחם ושעבדתם קשה על הריבועים האלו, אבל חכו עוד קצת עד החוף.

 

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו