בכל חודש, אפשר למצוא בתאילנד פסטיבל כלשהו, יום מיוחד או הזדמנות לחגיגה. אנחנו כאן כדי להזכיר לכם מראש את האירועים המיוחדים והבלתי נשכחים האלו, כדי שתוכלו לשלב אותם בטיול שלכם. אז אם אתם מתכננים להגיע החודש לתאילנד, כדאי שתדעו על אירועי מרץ הקרוב. ואם אתם שם ממש עכשיו, נשמח שתשלחו אלינו ותעלו לכאן תמונות וסרטונים שלכם, כדי שנוכל לשתף עם הקוראים האחרים. אז הנה ההמלצות לחודש הקרוב, באדיבות לשכת התיירות של תאילנד (TAT).

יום הפיל הלאומי (13 במרץ)

הפיל (או בתאי – Chang), הוא לא רק אחד הסמלים המוכרים של הממלכה, אלא גם חלק חשוב במיתולוגיה התאילנדית (הראמה-קיאן). מאז הקמת הממלכה, הפיל משמש אבן יסוד חשובה בתרבות התאילנדית. משום כך, בשנת 1998 החליטו הרשויות במדינה להכריז על ה-13 במרץ כיום הפיל הלאומי. אז מה מיוחד ביום הפיל? ברחובות, לא יותר מדי. בגני החיות ובפארקי הפילים, לעומת זאת, תוכלו לראות תערוכות ותהלוכות מרשימות לכבוד החיות הענקיות האלו. גם חוות המיועדות להצלת ושיקום פילים לוקחות את היום הזה מאוד ברצינות, ומעניקות לפילים שלהן זרים ענקיים של פירות וקני סוכר. מקומות מסוימים אף עורכים תהלוכת נזירים, שמתפללים לשלומם של הפילים ושל המאהוטים (הרוכבים) שלהם. לפי העיר שבה אתם מתכננים להיות בזמן הזה בחודש, חפשו את האתר של החווה או של גן החיות הקרוב כדי לבדוק אילו אירועים מיוחדים נערכים בהם.

יום המואי-תאי הלאומי (17 במרץ)

לא עוברים ארבעה ימים מיום הפיל, וכבר מציינים במדינה עוד נכס צאן ברזל תאילנדי – המואי-תאי. אמנם לא תראו תהלוכות ענק ברחובות, אבל אצטדיוני ספורט ומכוני אימון רבים יציינו את היום בחגיגיות. אם אתם רוצים לראות חגיגות אמיתיות, סעו לבירה העתיקה של תאילנד – איותאיה, שם יציינו את חייו של הלוחם האגדי נאי חאנום תום (Nai Khanom Tom). על פי האגדה, הלוחם היה אחד מהאנשים שנלקחו בשבי על ידי הבורמזים בשנת 1760, כאשר איותאיה נפלה בידי הצבא הזר (ותאילנד עוד נקראה "סיאם"). לאחרי שנאי הביס תשעה לוחמים בורמזים בקרבות ראווה מול מלך בורמה, ניתנה לו ולשבויים האחרים חירותם. משום כך, באיותאיה מציינים את חייו מדי שנה בשבוע שלם של מסיבות, קרבות ראווה ושווקים מיוחדים, כאשר החגיגות מגיעות לשיאן ב-17 במרץ. באותו יום גם מקשטים בפרחים את פסלו הענק של נאי המוצב במרכז העיר.

פסטיבל המוזיקה הבינלאומי של פאטאיה (סוף מרץ)

אז למרבה הצער עוד לא שוחררו התאריכים הסופיים של הפסטיבל, שנערך בפאטאיה זו השנה העשירית, אבל אנחנו יודעים ששלושת ימי הפסטיבל יחלו לקראת סוף החודש (נעדכן כשנדע יותר). באופן מפתיע, גם לא פורסמה רשימת האמנים שיופיעו השנה בפסטיבל הענק, שיכלול בין שלוש לחמש במות שונות, ובהן הופעות רוק, פופ, היפ-הופ ו-RnB. בשנה שעברה, לצורך השוואה, הופיעו בפסטיבל Deadmau5, רוברט פאלקון, סטיב אנג'לו, רובין שולץ, סלאשי, מייק וויליאמס ועוד.

יום מאחה בוחה (31 במרץ)

מאחה בוחה (Magha Puja או Makha Bucha), מציין יום מיתולוגי, עליו מסופר כי באופן ספונטני הגיעו 1250 מתלמידיו של האדון בודהה מרחבי תאילנד לשמוע את שיעורו. התאריך המדויק נקבע מדי שנה, על פי הירח המלא השלישי של השנה. בבוקר, תאילנדים רבים יגיעו למקדשים השונים כדי להעניק תרומות אוכל וכסף למקדש ולנזירים שבו. בודהיסטים אדוקים יתפללו לאורך היום במקדשים השונים, בעיקר על ידי הדלקת נרות, קטורת והנחת זרי פרחים, תוך כדי הליכה מסביב למקדש. משרדים ממשלתיים יהיו סגורים באותו יום ורוב מקומות הבילוי הליליים יקטינו את פעילותם או שיהיו סגורים לחלוטין. לאורך כל אותו היום לא תהיה מכירת אלכוהול ולא תושמע מוזיקה בפומבי.

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו