בין אם זה הביקור הראשון שלכם בתאילנד, או שאתם מהמטיילים הוותיקים ביותר בממלכה, השווקים ששולטים ברוב הערים ודאי לא זרים לכם. על אף ניסיונות של עיריית בנגקוק לצמצם את נוכחות השווקים ברחובות, ולהכניס אותם אל מבנים מקורים ואל תוך קומות הקרקע של הקניונים הענקיים, קשה ללכת ברחוב ולא להיתקל בשוק אוכל, בגדים, מוצרים טריים וכו'. אם אתם מרגישים שאתם כבר לא מתרגשים מתרבות השוק התאילנדית, כדאי לכם לנסוע כמה קילומטרים מחוץ לבנגקוק ולחוות שוק מסוג אחר.

"אם תרצו לצלם את המאורע או לא, כנראה שהרכבת תעבור במרחק של פחות מחצי מטר מהפנים שלכם. במהירות איטית מאוד, יש לציין, ועדיין – אל תמהרו לנסות לבלום את הקרון בגופכם"

שוק הרכבת מקלונג (Maeklong Railway Market), נמצא במרחק כ-60 קילומטרים מבנגקוק, שעה וחצי נסיעה בשעות הבוקר. כפי שניתן להבין מהשם, הוא נמצא ממש על תחנת הרכבת. אבל לא "ממש על" במובן של "קרוב מאוד", אלא מעל לפסי הרכבת עצמם. כשתגיעו למקום, תראו את הרכבת בתחנה, וכמאתיים מטרים ממנה תזהו את השוק האינסופי שנמתח לאורך הפסים. המוכרים במקום מציעים את מרכולתם על מגשים מיוחדים, אליהם מחוברים מוטות שבקצותיהם גלגלים, ואלו נמצאים במסילות שקועות באדמה, משני צידי מסילת הרכבת. מעל כל דוכן מתוחה שמשיית ניילון עבה כדי להגן על השוק הצר והארוך מפני השמש או הגשם. כמה דקות לפני שרכבת יוצאת או מגיעה לתחנה, נשמע צלצול דק, ובעלי הדוכנים מתחילים בקיפולים. ראשית נסגרות המטריות ומוסגות לאחור (שמו המקומי של השוק הוא "טאלאט רום הופ". בתרגום ישיר: שוק המטריות הנסגרות). אחרי המטריות, הדוכנים נדחפים מעט אחורה בתוך המסילות השקועות. פירות וירקות שמוצגים על בדים הפרוסים על האדמה מוזזים רק במידה שלא ייחתכו על ידי הגלגלים.

כעבור מספר דקות של ארגון נינוח, הצלצול הדקיק מתחלף בצופר הערפל של הרכבת. העובדים והמבקרים בשוק נדחקים לצידי המסילה. השוק לא רחב במיוחד, ואם תרצו לצלם את המאורע או לא, כנראה שהרכבת תעבור במרחק של פחות מחצי מטר מהפנים שלכם. במהירות איטית מאוד, יש לציין, ועדיין – אל תמהרו לנסות לבלום את הקרון בגופכם.

"חשוב לזכור שבגלל אותן מטריות שמכסות את השוק, בימים החמים של תאילנד לא תזכו לרוח, וריחות הדגים יכולים להיות קצת הרבה בשביל מי שרגיש לריחות"

השוק מסתעף לפעמים גם לצדדים, אל דוכנים "ממוסדים" יותר. אלו דוכנים שמשלמים שכירות על הקמת הדוכן, לעומת אלו שחסים בצל תחנת הרכבת. אחרי שהרכבת עוברת, הכל שב לשגרה: המטריות נמתחות, הדוכנים נדחפים קדימה והשלטים מועמדים מחדש. הרכבת יוצאת ונכנסת לתחנה שש פעמים ביום – ככה שאפשר להבין את הסוחרים.

בשוק עצמו תמצאו בעיקר מוצרי מזון טריים מכל הסוגים והמינים: ירקות ופירות, סרטנים חיים ודגים, צלופחים, חרקים, פרחים, ממתקי בננה והרבה מאוד צורות של אורז. משהו קר לשתות ושירותים לתיירים יש בעיקר ליד תחנת הרכבת עצמה, וככל שתתקדמו הלאה בתוך השוק – תתרחקו מנוחות השמורה לתיירים. מצד שני, גם תתרחקו מהתיירים עצמם, והחוויה תהפוך למיוחדת בהרבה. חשוב לזכור שבגלל אותן מטריות שמכסות את השוק, בימים החמים של תאילנד לא תזכו לרוח, וריחות הדגים יכולים להיות קצת הרבה בשביל אנשים מי שרגיש לריחות. קחו אתכם מים והתלבשו בהתאם – ומובטחת לכם חוויה יוצאת דופן.

הרכבת יוצאת מהתחנה כל יום בשעות 6:20, 10:20 ו14:30.

רכבת נכנסת לתחנה כל יום בשעות 9:45, 13:45 ו-18:25.

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו