יש טיולים שיוצאים אליהם עם מעט כסף בכיסים והרבה רוח הרפתקנית בלב. ובטיולים מהסוג הזה יודעים מראש שהאוכל לא יגיע ממסעדות יוקרתיות, ושהגיחות לצפון הרחוק יעברו בנסיעת אוטובוס ארוכה. וגם יודעים שהמיטה בסוף היום לא תהיה במלון ארבע העונות, אבל זה לא משנה כי "רק ישנים שם ובבוקר עפים". ועדיין, אף אחד לא מצפה לטוס לחופשה שלו וללכת לישון בתא כלא. חוץ ממי שמשלם במיוחד עבור זה.

"בצ'ק אין למלון תשאירו את החפצים שלכם בעמדת הקבלה ותקבלו את מדי הכלא שלכם – פסים שחור-לבן"

כן, זו לא ההתבכיינות המוכרת על כך ש"החדר שלי היה כל-כך קטן, הרגשתי שאני בכלא". מדובר על מלון (הוסטל, על מנת להעמיד את הדברים על דיוקם המטריד), שמעוצב עד הפרט האחרון כמו בית כלא תאילנדי טיפוסי. בפרברי בנגקוק, תוכלו למצוא את הוסטל הבוטיק, "תחנת סוק" (Sook Station), המציע לתיירים את מה שתיירים בדרך כלל מציעים אחד לשני להתרחק ממנו כמו מאש – להתעורר בתא כלא.

עכשיו תשבו שם ותחשבו על מה שעשיתם

בצ'ק אין למלון תשאירו את החפצים שלכם בעמדת הקבלה ותקבלו את מדי הכלא שלכם – פסים שחור-לבן (קלאסי, לא?). לאחר מכן, תצטלמו כשאתם מחזיקים שלט ועליו תעודת הזהות ומספר החדר שלכם, על רקע מד גובה, בשביל להיכנס לאווירה. משם – ישר לחדר. מעבר לסורגי הברזל הכבדים מחכה לכם מיטת קומתיים (אולי באתם לבלות בכלא את ירח הדבש החלומי שלכם) וחלון קטן – גם הוא חסום בסורגים. על הקירות לא תמצאו תמונות דהויות של אגם נורווגי – החדרים עשויים כולם בטון אפור ואחיד.

"אנחנו לא יודעים כמה אנשים מגיעים לתאילנד עם משאלת לב לבלות לילה בכלא, אבל אנחנו לא נשפוט אף אחד"

נו, זה עיצוב מינימליסטי

מה שכן, בכל החדרים תוכלו למצוא גם מיזוג אוויר ואינטרנט אלחוטי. אז בואו נגיד שאתם ישנים בכלא, אבל לא צריך להגזים. מאותה סיבה, על המיטות תחכנה המגבות שלכם מקופלות לצורת ברבור, ובבוקר תחכה לכם ארוחה לא רעה בכלל, עם שאר האסירים. החלודה מצוירת על גבי הברזלים, השברים מהונדסים לאורך המראות. הכל מתוכנן להיראות כמו הדבר האמתי, ובאותו זמן משתדל לא להכניס אתכם לטראומה.

בעל המלון מספר שפתח אותו מתוך מחשבה ש"אם לאנשים תהיה האפשרות לחוות את הכלא של תאילנד, לא תהיה להם סיבה להיכנס אליו באמת". עכשיו, אנחנו לא יודעים כמה אנשים מגיעים לתאילנד עם משאלת לב לבלות לילה בכלא, אבל אנחנו לא נשפוט אף אחד. בכל מקרה, אם אתם מאלו שמחזיקים ברצון הכמוס לבלות מאחורי סורג ובריח, או מחפשים לשחזר את סצנת הסיום מתוך "חומות של תקווה", תשלמו בין 790 באט (לחדר קטן במיוחד) ל-1600 באט (לכלא משודרג, כנראה) ללילה.

כלא-כלא, אבל המגבות מקופלות. בבית שלי המגבות לא מקופלות

קחו בחשבון, לעומת זאת, שאפילו בעל המלון מספר שבערך חצי מכמות התיירים שמגיעים למקום בעקבות המלצה של חברים, מעיפים מבט אחד בעיצוב הבלתי-מתפשר, מסתובבים במקום ונעלמים לקאו סאן. אבל אתם יודעים, חוויה.

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו