והיום בפינתנו "אטרקציות סופר-מוזרות שלא ידעתן על קיומן ועכשיו בא לכם ללכת לבדוק אותן", אנחנו מביאים לכם פנינה אמתית: פארק העינויים של צ'ונבורי. אוקיי, לא קוראים לו "פארק העינויים של צ'ונבורי", זה אני המצאתי. אבל לזכותי ייאמר שזה פארק, שמציגים בו עינויים, ושהוא ממוקם בעיירה צ'ונבורי, דרומית לבנגקוק. אני עדיין חושב שהשם שלי הרבה יותר טוב מ"וונג סאאן סוק" (Wang Saen Suk). אז מה מחכה לכם אחרי השלט המזמין "Welcome To Hell"? הרבה מאוד פסלים של תאילנדים מעונים בדרכים שונות. אטרקציה לכל המשפחה. לא ציני. נשבע לכם, כל המקום עמוס במשפחות.

האמת היא שפארק העינויים הזה (לא אכפת לי, אני מעדיף את השם הזה) נחשב למקום חינוכי. הוא מציג (בצורה בלתי מתפשרת, יש לציין), איך אמור להיראות הגיהינום הבודהיסטי. אז כן, גם לי לא היה מושג שיש לבודהיסטים גיהינום משלהם, אבל כנראה שלכל אחד מגיע שיהיה לו מקום נורא שהוא פוחד להגיע אליו. בפארק העינויים תלמדו הרבה עובדות מעניינות על התרבות הבודהיסטית: אחרי המוות, גורסת האמונה, המאמין עומד בפני ארבע ישויות אלוהיות שבודקות את כמות המעשים הטובים והרעים של המת. אתם יודעים איך זה עובד – יותר מעשים רעים מאשר טובים, ואתה מוצא את עצמך בגרסה הריאליסטית של פארק העינויים.

"בקיצור, אתם יוצאים לסיור במקום החביב הזה, ועוברים בין פסלים של חוטאים המורתחים בקדרת ברזל, ממשיכים ליד שני החוטאים שנקרעים לגזרים בידי כלב-שד, וחוטאים "פושטים" שסתם מוציאים להם את הצלעות מהגוף בעודם בחיים"

אז מה מחכה למי שנשלח לגיהינום הבודהיסטי? ובכן, הוא יושלך לאחד מ-136 חורים באדמה, שם הוא יזכה לעינוי פיזי כלשהו (אותם תוכלו לראות בפארק במלוא הדרם). ישנו חור מיוחד באדמה, השמור רק לחוטאים שחטאו פיזית נגד הוריהם או נגד נזירים. זהו החור היחיד הקפוא בגיהינום, ובניגוד לאחרים, מהם נולדים מחדש אחרי העינויים הנוראיים, מהחור הזה יוצאים רק אחרי שנולד בודהה חדש. אז בהצלחה, כן?

בקיצור, אתם יוצאים לסיור במקום החביב הזה, ועוברים בין פסלים של חוטאים המורתחים בקדרת ברזל, ממשיכים ליד שני החוטאים שנקרעים לגזרים בידי כלב-שד, וחוטאים "פושטים" שסתם מוציאים להם את הצלעות מהגוף בעודם בחיים. תוכלו להתנחם בשלטים המעודדים שממלאים את הפארק, דוגמת "אל תדחו את המעשים הטובים שיעזרו לכם להביס את השטן בעולם הבא". אהבתי את נקודת המוצא שלפיה כל מי שהגיע לפארק, בטח ימשיך מפה ישירות לגיהינום. הם לא תמימים, התאילנדים.

"אחרי המוות, גורסת האמונה, המאמין עומד בפני ארבע ישויות אלוהיות שבודקות את כמות המעשים הטובים של המת.  יותר מעשים רעים ואתה מוצא את עצמך בגרסה הריאליסטית של פארק העינויים"

הפארק יוצא הדופן הזה נמצא בדרך מבנגקוק לפטאיה. אם אתם לא מתכננים להמשיך לדרום, קחו בחשבון שהנסיעה הלוך וחזור תיקח לכם כמעט יום שלם. ממש גיהינום.

לחופשה מושלמת בתאילנד במחירים הכי טובים לחצו כאן

דברו איתנו