למרות שלא תועדו הדבקות חדשות של וירוס הקורונה, ממשלת תאילנד מתכננת להמשיך לפעול תחת "צו חירום" עד חודש אוקטובר. סגן נשיא הכוח הצבאי שאחראי על ניהול המשבר, נטאפון נקפאניך, אמר היום בבוקר כי הצוות שוקל להאריך את מצב החירום למשך חודש נוסף כיוון שהם חוששים שהעם התאילנדי "יוריד מגננות" מהר מדי, וכי גל שני יסחוף את המדינה. 

אבל ישנם גורמים בתאילנד שטוענים כי בכירים בממשלה מנצלים את המשבר, על מנת להשתלט על הפגנות נגד השלטון (שהחלו עוד לפני הגעת הוירוס למדינה). נטאפון הגיב לטענות ואמר שצו החירום לא ימנע מאזרחים להתאגד על מנת למחות או להפגין, וטען שהאמצעים שהצו מכשיר יהיו בשימוש רק על מנת להשתלט על התפשטות המגיפה בממלכה.

עם זאת, הטענה הזו חזרה על עצמה פעמים רבות בחמשת החודשים האחרונים, ואף על פי כן, נעצרו שניים ממנהיגי המחאה נגד השלטון ללא הסבר ברור. הצו המדובר, מאפשר לסמכויות אכיפת החוק בתאילנד לנקוט "בכל אמצעי נדרש" על מנת להילחם בהתפשטות הנגיף. כרגע, תוקפו של הצו אמור לפוג ב-31 באוגוסט, אבל עם התחממות ההפגנות נגד השלטון, יכול להיות שהתוקף יוארך ללא הגבלה. 

מתחילת המעקב אחר נתונים (לפני כשישה חודשים), תועדו בתאילנד רק 3,381 הידבקויות בקורונה, אך לא תועדו מקרי הדבקה חדשים כלל החל מ-25 במאי. רק 58 בני אדם מתו מקורונה במדינה. הארכת תוקף צו החירום יכול להיות גורם שימנע כניסת תיירים למדינת עוד זמן רב. בין אם מדובר על צורך אמיתי או על אמצעי פוליטי, עבור התיירים מדובר בחדשות רעות. 

יש לציין כי בתאילנד כעת, בדומה לישראל, עובר גל מחאה אדיר כנגד השלטון הדיקטטורי. רק לאחרונה אושר לתלמידים להביע את דעתם ולהפגין בתוך שטחי בתי הספר, והצדעה שמשמעותה התנגדות לשלטון מופיעה ביותר ויותר מקומות. אפשר רק לקוות שכשאיום הנגיף יעבור, לא יחליפו אותו מהומות של אזרחים ושוטרים, שימנעו מאתנו התיירים להגיע למדינה לזמן נוסף.

דברו איתנו