לראשונה מזה 4 שנים, הנמרים הנדירים חזרו לתאילנד

534

אחרי שנים רבות של ניסיון להשיב את הנמרים הנכחדים לאדמת תאילנד, בחודש שעבר נצפו נמרים באזור מיוער בדרום תאילנד. מצלמות נסתרות המרשתות את היער הצליחו לצלם את הנמרים, שנעלמו מתאילנד ולא נצפו בכלל בשנים האחרונות. בסרטון הוידאו ובתמונות שנלכדו ניתן לראות שלושה נמרים זכרים מסתובבים וצדים ביער.

קריסטנה קאוופלאנג, האחראית על שימור חיות הבר בתאילנד אמרה שתכנית השימור הלאומית מתרגשת מאוד מהגילוי האחרון, וכי הוא מעלה תקווה שניתן להציל את הנמרים מהכחדה בתאילנד. מומחים משערים כי ישנם רק 160 טיגריסים הודו-סינים בטבע בתאילנד. ניתן למצוא מעטים מהם גם במיאנמר, לאוס, ויאטנן, קמבודיה ודרום-מערב סין. לפי קרן חיות הבר העולמית, בכל המדינות האלו יחד ישנם רק 350 טיגריסים כאלו, ובעולם כולו רק 3,900. 

אבל ההגעה המתועדת של הטיגריסים הנדירים חזרה ליערות של תאילנד היא סימן משמח. לפי קאוופלאנג, משמעות הדבר שמאמצי השימור מניבים פרי, וכי הם מובילים להגדלת מספר הנמרים במדינה. כעת, היא אומרת, יופנו המאמצים לגונן על הנמרים מפני טורפים ולספק להם טרף זמין. "עלינו גם ליצור נתיבים שיאפשרו לנמרים לעבור בין אזורים שונים שמתאימים להם כאזור מחייה", הוא מסבירה. "כך נאפשר להם לנדוד בחופשיות ולהתרבות".

האיום הגדול ביותר של הנמרים בתאילנד הם ציידים שהורגים אותם ומוכרים את פרוותם באופן לא חוקי. גם חלק מגני החיות והאטרקציות התיירותיות שמערבות נמרים "השיגו" את הנמרים בדרכים מפוקפקות. לכן, לשכת התיירות של תאילנד מעודדת תיירים להימנע מאטרקציות שמערבות נמרים מכל סוג, גם אם מובטח שהם זוכים ליחס הומני. מקומם של הנמרים בטבע, ולא בתעשיית הבידור והתיירות.