אנחנו ממשיכים בחיפוש שלנו אחרי האיים והחופים הכי שווים בתאילנד, שלא נמצאים על "דרך החומוס". הפעם, הגענו לקו-לנטה. לא ברור איך האי הזה לא מוצף בתיירים. הוא גדול ומגוון, פשוט יחסית להגיע אליו והחופים שלו פשוט מהממים. כמובן, כמו שאר המקומות שתוכלו למצוא בסרטונים שלנו, הרבה תיירים לא תמצאו פה – וזו הדרך הכי טובה לחוות את האי. אפשר להגיע לכאן על ידי שילוב של טיסה מבנגקוק לקראבי ואז נסיעה בוואן, הפלגה מהאיים הסמוכים או נסיעה עצמאית (האפשרות המומלצת בעינינו, כי הרכב הפרטי שלכם יאפשר לכם להתנייד בקלות ברחבי האי רחב הידיים).

המלונות יפים וזולים, כמו גם האוכל והבילויים, והחופים הם בדיוק מה שלמדתם לצפות מחוף תאילנדי חלומי – רק שהוא כמעט תמיד שלכם בלבד. ולא מדובר על חופים שכוחי אל. תמצאו כסאות חוף, מטריות גדולות, מסעדות שיגישו שייקים ובירות עד אליכם וחופים נקיים ומסודרים – רק בלי הרבה תיירים. מה יכול להיות יותר טוב מזה? חוק האצבע הוא שככל שתדרימו, תמצאו פחות תיירים. לכן ההמלצה החמה שלנו היא על החוף הדרומי – Khlong Chak.

בשביל קצת שופינג, ברים וחיי לילה באופן כללי, הגיעו אל העיר העתיקה (The Old Town). עיר זו מילה גדולה בשביל המקום הזה. האווירה עדיין כפרית, שקטה ורגועה, האנשים חייכנים והמבנים נמוכים וצנועים. זה מקום טוב לבירה והופעה חיה בסוף היום, או להסתובבות בהייתית בשוק לילה. גם בסמוך לחופים המרכזיים יותר תמצאו אפשרויות בילוי בשעות הלילה, אבל קחו בחשבון ששם כבר לא תהיו כל כך לבד.

כמובן שגם כאן לא חסרות אפשרויות מלבד בטן-גב על החוף. אנחנו ממליצים במיוחד על מפל Khlong Chak. הדרך אל המפל עצמו יפהפייה, ובדרך תראו הרבה קופים ידידותיים, פרחים אקזוטיים ונהרות קטנים שחוצים את היער. מה שכן, תחזיקו את החפצים שלכם חזק, כי הקופים, ידידותיים או לא, סקרנים מאוד ועלולים לחטוף מכם את התיקים.

בקו-לנטה אפשר בכיף להעביר שלושה-ארבעה ימים בקצב איטי ורגוע מאוד. לדלג מחוף לחוף, לבדוק את העיר העתיקה, ואולי אפילו להירשם לקורס בישול תאילנדי של כמה שעות כדי ללמוד איך לבשל לעצמכם גם בבית. עכשיו תראו את הסרטון כדי להבין בדיוק על מה אנחנו מדברים!

דברו איתנו